Cestovní agentura, kancelář Jihlava

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Letecká dovolená Egypt,Turecko,Řecko

Plavby

Letenky

GO Parking

Počasí

Kurzovní lístek

Euro127.11
Americký dolar123.29
Britská libra129.68
Švýcarský frank125.10
Bulharský leva113.86
Egyptská libra11.39
Chorvatská kuna13.59
Ruský rubl10029.99
Tuniský dinár18.07
Turecká lira13.06

Odběr newsletteru

Statistika

TOPlist
ID: 354935

KYRGYZSTÁN - UZBEKISTÁN - Historie hedvábné stezky

Termín: 28.08. (So) - 06.09. (Po) 2021

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Dle programu

Cena: 46 500 Kč

Poloha
Oblíbená kombinace zemí Střední Asie - divoká horská příroda i unikátní památky
Program
1. den
Letecky do Biškeku – hlavního města KYRGYZSTÁNU. Přílet ráno do"Biškeku (dříve Frunze). Náměstí Ala-To se sochou Svobody a historickým muzeem. Památník Mansovi, kyrgyzskému národnímu hrdinovi"před Filharmonií. Mešita a dřevěný pravoslavný kostel. Obrovský bazar Osh s labyrintem uliček a všemožným zbožím. Galerie soch pod širým nebem v Dubovém parku. Nocleh v Biškeku.
3. den
Přejezd k jezeru Issyk-Kul (1 607 m), druhému největšímu vysokohorskému jezeru na světě (po Titicaca). Pozůstatky kdysi rozsáhlého města Balasagun na Hedvábné stezce s vysokým minaretem Burana a unikátními náhrobními kameny balbaly z 6.-10. století. Podél severního břehu jezera Issyk Kul, jehož vody byly v minulosti využívány Sověty ke zkouškám torpéd a navigačních systémů. Místní jej přejmenovali na „horké jezero“, protože navzdory umístění mezi ledovými štíty díky slané vodě nikdy nezamrzá. V letovisku Čolpon Ata vyzkoušíme, zda je voda opravdu teplá, a navštívíme i muzeum petroglyfů (2000 let př.n.l.) pod širým nebem. Nocleh v regionu"Issyk-Kul.
4. den
Fakultativně ranní výletní plavba lodí po jezeře. Zastávka na dostihovém stadionu v"Cholpon Ata, kde probíhaly Světové hry kočovníků. Městečko Karakol na východním cípu jezera s mešitou v čínském stylu a dřevěným pravoslavným kostelem. Památník a muzeum ruského cestovatele Przevalského."Nocleh v Karakolu.
5. den
Přesun z Karakolu terénním autem do soutěsky Altyn-Arašan (Zlatých lázní). Oblast horkých i studených pramenů. Pěší výlet alpskými loukami s nádherným výhledem na zasněžený vrchol Palatka (4260 m). Možnost jízdy na koni. Žije zde i dvě desítky sněžných levhartů a medvědů. Odpočinek v"termálech? Návrat zpět do Karakolu."Nocleh v Karakolu.
6. den
Kaňon Jety-Oguz s jedinečnou formací červených pískovcových útesů vyprávějících legendu o Sedmi býcích a Zlomeném srdci. Vodopády, rozkvetlé louky a borovicové háje. Nachází se zde prý pramen zázračné léčivé vody. Dopřejete si tradiční masáž? Pro zájemce výlet na koni k"vodopádu. Nocleh v tradiční jurtě po více osobách.
7. den
Podél jižního pobřeží jezera Issyk-Kul do vesničky Bokombayevo. Po cestě zastávka v Kaňonu"Skazka (Pohádka) s úchvatnými červenými hliněnými a pískovcovými útvary. Fakultativně návštěva dílny na výrobu plstěných koberců nebo rodiny sokolníků - sokolnictví je stará kyrgyzská tradice a dobří sokolníci vždy byli váženými členy společnosti. Nocleh u místní rodiny v Bokombayevo.
8. den
Přejezd do vesnice Kyzyl Tuu. Návštěva dílny na výrobu jurt. Městečko uprostřed hor Kochkor. Svérázné kyrgyzské hřbitovy s kovovými plůtky. Přesun k vysokohorskému jezeru Son Kol (3 016 m) obklopeného stády koní. Nocleh v tradičním obydlí nomádů, jurtě.
9. den
Ranní romantika horských pastvin v okolí jezera Son Kol. Hry pastevců na koních, tzv. kozlobraní. Sjezd z hor a přejezd zpět do Biškeku.
10. den
Přelet do UZBEKISTÁNU. Hlavní město Taškent, význačná"křižovatka"karavanních cest. Prohlídka Taškentu. Široké bulváry z dob sovětské éry ostře kontrastují s"historickými památkami. Muslimské centrum Khast Imom s páteční mešitou Hazroti Imom a velkolepou Barak Khánovou medresou. Medresa Kulkedash ze 16. století, využívaná v"době Sovětů jako nákupní dům. Rušný Bazaar Chorsu ukrytý pod modrou kopulí. Moderní části města dominuje Tamerlánovo náměstí. Státní opera a balet. Televizní věž. Památník obětem zemětřesení v"roce 1966."Nocleh v Taškentu.
11. den
Přejezd rychlovlakem do Samarkandu (Kamenného města). Jedno z"nejdůležitějších center Hedvábné stezky a ve 14. století centrum rozsáhlé Tamerlánovy říše (UNESCO). Již ve 4. století před Kristem Alexandr Veliký ocenil krásu původní „Maracandy“. Unikátní architektonický komplex na náměstí Registan s medresami Ugulbek, Šer-Dor a Tillya-Kori. Mohutná brána, minarety. Velkolepé mauzoleum Guri Amir s"tradiční tyrkysovou kopulí." Mešita Bibi-Khanym s"bohatě vykládaným portálem. Původní tržiště Siab Bazaar."Nocleh v Samarkandu.
12. den
Dokončení prohlídky Samarkandu. Jedinečné mausoleum Shah-i-Yinda (Hrob živého krále) s překrásnou výzdobou. Hrobka proroka Daniela. Muzeum Afrosiyab. Ulugbekova observatoř založená Tamerlánovým vnukem. Nocleh v Samarkandu.
13. den
Návštěva "Šachrizabzu, rodiště Tamerlána (UNESCO). Návštěva zříceniny Paláce Ak-Saray (Bílý palác). Komplex Dorus Tilavat a páteční mešita Kok Gumbaz s „Meditačním domem“. Dorus Saidat (Sídlo moci a síly) s"mauzoleem nejoblíbenějšího Tamerlánova syna. Přesun do Buchary,"města jako z"Pohádek tisíce a jedné noci. Výprava karavan nikdy nevynechala tuto zastávku na Hedvábné stezce."Nocleh v Buchaře.
14. den
Celodenní prohlídka Buchary. Křivolaké uličky starého města. Architektonický skvost z 10. století - mauzoleum Ismaila Samani, zakladatele samanidské dynastie. Kupolovité mauzoleum Chashmai Ayub z"12. století. Chor Minor se čtyřmi minarety. Jak se peče místní chléb „lepjoška“? Ark – pevnost vládců z 5. století, nejstarší stavba města. Architektonický komplex Poi"Kaljan s"mešitou, minaretem a medresa Miri Arab. Centrum vzdělanosti Ulugbek. Mešity Bolo Hauz a Magoki-Attori. Tři z"pěti původních obchodních domů. Starodávný trh s"hedvábím. Návštěva židovského hřbitova a synagogy. Možnost návštěvy folklórního vystoupení nebo místních lázní - hammamu."Nocleh v Buchaře.
15. den
Celodenní přejezd napříč pouští Kyzylkum do Chivy, města ležícího u hranic s Turkmenistánem na okraji pouště Karakum. Most nad řekou Amudarja. Nocleh v"Chiva.
16. den
Prohlídka Chivy. Návštěva starého města Ichan-Qala (UNESCO) obehnaného hliněným opevněním s"původními branami. Uvnitř s mešitami, medresami, minarety a mauzolei. Jedna z"největších medres města Mohamed Amin Khana. „Krátký minaret“ Kalta-Minor s"bohatě vykládanou mozaikou. Stará pevnost Kunya Ark sloužila jako sídlo vládců. Palác Tash Hovli s"harémem. Tradiční „hostinec“ karavanseraj z"19. století. Brána Palvan-Dervaza. Uličky s"trhovci, řezbáři, barvírnou hedvábí."Nocleh v"Chiva.
17. den
Přejezd do Nukusu. Cestou zastávka u unikátních hliněných pevností v" poušti Kyzylkum, Toprak Kala a Ajaz Kala. Návštěva starodávného pohřebiště"Mizdachán. Nocleh v Nukusu.
18. den
Cesta do Mujnaku, bývalého rybářského přístavu u vysychajícího Aralského jezera. Prohlídka" bývalého pobřeží jezera a hřbitov rybářských lodí na bývalém dnu jezera. Návštěva muzea jezera. Návrat do Nukusu."Nocleh v Nukusu.
19. den
Přelet do Taškentu. Poslední nákupy a rozloučení s"Uzbekistánem.
20. den
Letecký návrat domů.
Doplňující informace
Kdysi bohaté středoasijské říše ležící na Hedvábné stezce a spojující západ s"východem." Poznejte přírodní krásy i tradiční obyčeje. Zasněžené vrcholky hor Ťan Šanu, rudě zbarvené pískovcové kaňony. Termální prameny i jurty místních pastevců. Velkolepé památky"Samarkandu a Buchary z"dob Tamerlánovy říše. Sídla vládců i pestré mozaiky na stěnách mešit. Pomalu mizející Aralské jezero. Z obou zemí vám chceme ukázat maximum. Oblíbená kombinace zemí Střední Asie. V Kyrgyzstánu se hlavní důraz klade na přírodní krásy a poznání života a tradic místních obyvatel. Kyrgyzstánu vládnou horské masívy, nedozírné pláně a jedno z největších horských jezer světa Issyk-kul. Navštívíme i Světové hry kočovníků u jezera Issyk-Kul. Během poznávacího okruhu v Uzbekistánu je hlavním cílem navštívit jedinečné památky hlavních křižovatek Hedvábné stezky. Uzbekistán – země s překrásnými barevnými stavbami patřícími nádherným a bohatým městům – nabídne k poznání desítky mešit a medres, fascinující mauzolea, ale i útulné lázně, hammamy a nekonečnou poušť Kyzylkum. Garantujeme vysoce odborné výklady. Možnost zkrácení jen na Uzbekistán.
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka Letištní taxy Místní přelety Biškek - Taškent, Nukus - Taškent Vlak, pronajatý mikrobus, terénní auta 14x / 8x / 9x ubytování v hotýlcích se snídaní, 2x v tradiční jurtě s polopenzí (v Jety-Oguz po více osobách, u jezera Son Kol po dvou), 1x u místních s polopenzí Český průvodce Místní průvodci dle potřeb Vstupné do NP Cestovní pojištění
Cena nezahrnuje
Stravování nad rámec programu Vstupné do památek a muzeí Fakultativní výlety Vstupné do lázní a na kulturní vystoupení Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 300 Kč (20 dní) / 2 900 Kč (10 dní) / 3 500 Kč (12 dní) Fakultativní aktivity
28.08. (So) - 06.09. (Po) 2021 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-46 500 Kč
Vybrat termín
28.08. (So) - 16.09. (Čt) 2021 - 20 dní, 19 nocí
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-71 900 Kč
Vybrat termín
05.09. (Ne) - 16.09. (Čt) 2021 - 12 dní, 11 nocí
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-49 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKyrgyzstán
MístoKyrgyzstán
HotelKYRGYZSTÁN - UZBEKISTÁN - Historie hedvábné stezky
Dospělá osoba
Termín28.08.2021 - 06.09.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Livingstone s.r.o. IČO: 26248051

Kontakt

420 607 642 068
420 734 878 659
420 605 437 488

 

poznejsvet.cz vodácká dovolená VLTAVA

Apartmány, chaty, chalupy poradíme: tel. 607 642 068

poznejsvet.cz autobusové zájezdy z Jihlavy

poznejsvet.cz autobusové zájezdy z Jihlavy

Přihlášení

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů
Vytvářím objednávku...